نام کاربری: کلمه عبور:
جستجو:
دوشنبه, 01 دي, 1393 ساعت 08:24

کاهش قیمت سهام سرمایه گذاری پتروشیمی تا کجا ادامه دارد ......

تحليل تكنيكي سرمايه گذاري پتروشيمي

 

كاهش قيمت سهام سرمايه گذاري پتروشيمي تا كجا ادامه دارد ......

بررسي روند

آنچه در نمودار قيمت سهام اين نمايان است ، روند بلند مدت قيمت سهام اين شركت نزولي مي باشد . اگر به طور دقيق تر به بررسي نمودار قيمت اين سهم بپردازيم بايد گفت روند ميان مدت اين سهم ، رو به جلو و خنثي شده است . افزايش قيمت هاي اخير اين سهم تا سطح 4000 ريال حاكي از به تعادل رسيدن عرضه و تقاضا در ميان مدت مي باشد و انتظار مي رود در ميان مدت روند آن در دامنه بين 2300 تا 3500 ريال در نوسان باشد .

به دليل افزايش هاي زياد اين سهم تا سطح 4000 ريال، عبور از اين سطح كمي مشكل بود و عبور قيمت از سطح مذكور ملزم به كاهش موقتي و روند اصلاحي مي باشد . كاهش قيمت از سطح 62 درصد فيبوناچي حاكي از تمايل قيمت ها به كاهش تا سطح كف قبلي در قيمت 2300 ريال مي باشد . بنابراين انتظار بوجود آمدن تقاضاهاي جديد در اين سطح از سوي سرمايه گذاران زياد شده است .

نمودار قيمت سهام شركت سرمايه گذاري پتروشيمي از اواسط دي 1383 تا كنون

 

نماگر هاي تكنيكي

RSI

منحني اين نماگر در حال ورود به منطقه بيش فروش مي باشد. بررسي هاي انجام شده بر روي اين نماگر حاكي از كاهش قيمت در روز هاي آتي مي باشد . اگر اين نماگر به پايين تر از سطح 30 كاهش يابد بدون ترديد كاهش هاي اين سهم با سرعت بيشتري ادامه پيدا مي كند . لازم به ذكر است كه نوسان اين نماگر در سطوح پاييني حاكي از تشكيل كف قيمتي در آينده نزديك نيز     مي باشد .   

 

CCI

اين شاخص در سطح 153- به سمت پايين در نوسان است اين نماگر حاكي از فروش هاي افراطي سرمايه گذاران در اين سطح قيمتي مي باشد . سيگنالي قوي مبني بر برگشت روند ميان مدت در نمودار اين شاخص مشهود نيست .

 

آر درصد ويليام

مانند ساير نماگر ها اين شاخص در حال كاهش مي باشد كه نشان از افزايش تعداد فروشندگان است در كوتاه مدت مي باشد . در حال حاضر اين نماگر در سطح 75- به سمت پايين در نوسان مي باشد .

 

سطوح حمايت و مقاومت

سطح حمايت اين سهم در دامنه بين2300 تا 2500 ريال و سپس در دامنه 1500 تا 1700 ريال ديده مي شود . مقاومت سهام سرمايه گذاري پتروشيمي در 3000 ريال و سپس در 3550 ريال به چشم مي خورد .

 

سطح عرضه (مهم)

3550 ريال

سطح عرضه

3000 ريال

قيمت جاري

2910 ريال

دامنه تقاضا

2300-2500 ريال

دامنه تقاضا ( مهم)

1500-1700 ريال

 

 

نتيجه گيري و نظر كارشناسي

در حال حاضر روند كوتاه مدت اين سهم كاهشي مي باشد وهنوز حركت خريداران شروع نشده است ، تا رسيدن قيمت ها به سطح حمايت بايد به انتظار نشست .بوجود آمدن تقاضاي جدي در سطوح حمايت ارائه شده در بالا محتمل است سرمايه گذاران مي تواند با سرمايه گذاري در كوتاه مدت يا ميان مدت از نوسانات قيمت بهره مند شوند . بررسي اوضاع كلان سياسي و اقتصادي و صنعت ، نسبت به تحليل فوق ارجح تر است .

 

 

تاريخ بررسي : 18 دي  84

نشاني پست الكترونيك : TECHNICAL@PARSATINEGAR.COM

صفحه اصلی نقشه سایت ارتباط با ما درباره ما FAQ
طراحی و تولید توسط شرکت مبنا